Çempionlar Liqasının ilk püşkatmalarına qatılacaq komandalar müəyyənləşib - Siyahı
Tarix: 04-08-2020 11:09 | Bölmə: İdman
Çempionlar Liqasının ilk püşkatmalarına qatılacaq komandalar müəyyənləşib

Çempionlar Liqasının ilk püşkatmalarına qatılacaq bütün komandalar müəyyənləşib.

Reyting.az-
ın məlumatına görə, avqustun 9-da I, ertəsi gün II təsnifat mərhələsinin püşkü atılacaq.

Bu tədbirlərdə ümumilikdə 46 klubun rəqibləri bəlli olacaq. İlkin mərhələnin 4 komandası və yarışa təsnifatdan başlayacaq 42 klub rəqiblərini tanıyacaq.

Bu 42 komandadan 33-ü birinci, 9-u ikinci raunddan yarışa start verəcək. Sonunculardan altısı qeyri-çempionlar yolunda mübarizə aparacaq.

Qeyd edək ki, ilkin mərhələdə öncə “Tre Fiori” (San Marino) – “Linfild” (Şimali İrlandiya) və “Drita” (Kosovo) – “İnter” (Andorra) cütləri, ardınca bu matçların qalibləri üz-üzə gələcək.

Çempionlar Liqası
2020/21 mövsümü

I təsnifat mərhələsi

Səpələnmişlər


“Seltik” (Şotlandiya)
“Astana” (Qazaxıstan)
“Lüdoqorets” (Bolqarıstan)
“Srvena Zvezda” (Serbiya)
“Qarabağ” (Azərbaycan)
“Legiya” (Polşa)
“Makkabi” (Təl-Əviv, İsrail)
“Molde” (Norveç)
“Şerif” (Moldova)
“Ferensvaroş” (Macarıstan)
“Dandolk” (İrlandiya)
“Slovan” (Slovakiya)
“Suduva” (Litva)
“Omoniya” (Kipr)
ÇFR (Rumıniya)
“Sarayevo” (Bosniya və Herseqovina)
“Dinamo” (Tbilisi, Gürcüstan)
Səpələnməmişlər
"Fola" (Lüksemburq)
"Yurqorden" (İsveç)
“Buduçnost” (Monteneqro)
“Flora” (Estoniya)
“Dinamo” (Brest, Belarus)
“Riqa” (Latviya)
“Konnah” (Uels)
“Klaksvik” (Farer adaları)
“Europa” (Cəbəllütariq)
"Çelye" (Sloveniya)
“KuPS” (Finlandiya)
“Ararat” (Ermənistan)
“Reykyavik” (İslandiya)
"Tirana" (Albaniya)
“Sileks” (Şimali Makedoniya)
“Floriana” (Malta)
İlkin mərhələnin qalibi

II təsnifat mərhələsi
Çempionlar yolu

Səpələnmişlər


“Dinamo” (Zaqreb, Xorvatiya)
“Yanq Boyz” (İsveçrə)
“Seltik”in (Şotlandiya) cütü
“Astana”nın (Qazaxıstan) cütü
“Lüdoqorets”in (Bolqarıstan) cütü
“Srvena Zvezda”nın (Serbiya) cütü
“Qarabağ”ın (Azərbaycan) cütü
“Legiya”nın (Polşa) cütü
“Makkabi”nin (Təl-Əviv, İsrail) cütü
“Molde”nin (Norveç) cütü

Səpələnməmişlər

“Midtülland” (Danimarka)
“Şerif”in (Moldova) cütü
“Ferensvaroş”un (Macarıstan) cütü
“Dandolk”un (İrlandiya) cütü
“Slovan”ın (Slovakiya) cütü
“Suduva”nın (Litva) cütü
“Omoniya”nın (Kipr) cütü
ÇFR-in (Rumıniya) cütü
“Sarayevo”nun (Bosniya və Herseqovina) cütü
“Dinamo”nun (Tbilisi, Gürcüstan) cütü

Qeyri-çempionlar yolu

Səpələnmişlər

“Beşiktaş” (Türkiyə)
“Viktoriya” (Çexiya)
“Rapid” (Vyana, Avstriya)
Səpələnməmişlər
PAOK (Yunanıstan)
“Alkmaar” (Niderland)
“Lokomotiv” (Zaqreb, Xorvatiya).




Bölməyə aid digər xəbərlər
bütün xəbərlər
bütün xəbərlər
{sape_links}{sape_article}