"Exit-poll" seçkinin nəticələrini açıqladı: öndə olan namizədlərin siyahısı
Tarix: 09-02-2020 20:30 | Bölmə: Slayd
"Exit-poll" seçkinin nəticələrini açıqladı: öndə olan namizədlərin siyahısı

"Opinion Way" Sosialoji Tədqiqatlar İnstitutu bu gün ölkədə keçirilən növbədənkənar parlament seçkiləri ilə bağlı "exit-poll" nəticələrini açıqlayıb.

Reyting.az
xəbər verir ki, İnstitutun baş direktoru Brüno Jean Bar bildirib ki, 236 məntəqədə “exit-poll” həyata keçirilib: "Səs verən şəxsləri Azərbaycan dilində sorğuya cəlb etdik. Sorğu bütün ölkə üzrə həm kənd, həm də şəhər məntəqələrində həyata keçirildi. Sorğuda 10 min 190 nəfər iştirak etdi. Seçici fəallığı 55,65 faiz olub".

"Exit-poll"un nəticələrini təqdim edirik:

1 saylı Şərur-Sədərək seçki dairəsi - Vasif Talıbov

2 saylı Şərur seçki dairəsi - İsa Həbibbəyli

3 saylı Babək-Kəngərli-Naxçıvan seçki dairəsi - Səttar Möhbalıyev

4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi - Eldar İbrahimov

5 saylı Şahbuz-Babək seçki dairəsi - Novruzov Siyavuş

6 saylı Culfa-Babək seçki dairəsi - Ülviyyə Həmzəyeva

7 saylı Ordubad-Culfa seçki dairəsi - Cəbi Quliyev

8 saylı Binəqədi birinci seçki dairəsi - Azay Quliyev

9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi - Kamaləddin Qafarov

10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi - Madər Musayev

11 saylı Qaradağ seçki dairəsi - Aydın Hüseynov

12 saylı Qaradağ-Binəqədi-Yasamal seçki dairəsi - Natiq Cəfərov

13 saylı Xəzər-Pirallahı seçki dairəsi - Rauf Əliyev

14 saylı Xəzər seçki dairəsi - Soltan Məmmədov

15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi - Ülvi Quliyev – 46,2 faiz

16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi - Erkin Qədirli – 43,1 fazi

17 saylı Yasamal üçüncü seçki dairəsi - Allahverdiyev Elnur – 61,1 faiz

18 saylı Nərimanov-Nizami seçki dairəsi - Rasim Musabəyov – 43,1

19 saylı Nərimanov birinci seçki dairəsi - Hikmət Babaoğlu

20 saylı Nərimanov ikinci seçki dairəsi - Əliyev Adil – 57,1 faiz

21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi - İbrahimqızı Məlahət – 60,2

22 saylı Nəsimi ikinci seçki dairəsi - Asim Mollazadə - 47,2

23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi - Ziyad Səmədzadə 43,8

24 saylı Nizami birinci seçki dairəsi - Könül Nurullayeva – 43,9

25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi - Vəliyeva Sədaqət - 56

26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi - Fazil Mustafa - 40

27 saylı Sabunçu ikinci - Salahzadə Əliabbas – 56 faiz

28 saylı Sabunçu üçüncü seçki dairəsi - Eldar Quliyev – 40,9

29 saylı Səbail seçki dairəsi - Nigar Arpadarai – 47,1

30 saylı Suraxanı birinci seçki dairəsi - Fətəliyeva Sevinc – 63 faiz

31 saylı Suraxanı ikinci seçki dairəsi - Etibar Əliyev – 45,1

32 saylı Suraxanı üçüncü seçki dairəsi - Həsənova Afət – 58,4

33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi - Mirələmov Hüseynbala - 58,8

34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi - Zabelin Mixail – 49,1

35 saylı Xətai üçüncü seçki dairəsi - Rauf Arifoglu – 45.1

36 saylı Xətai dördüncü seçki dairəsi - Qüdrət Həsənquliyev – 43,1 faiz

37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Kərimzadə Pərvin – 44.5

38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Həmzəyev Naqif – 46,1

39 saylı Kəpəz birinci (Gəncə) seçki dairəsi - Cəfərov Müşviq -46

40 saylı Kəpəz ikinci (Gəncə) seçki dairəsi - Quliyev Musa – 43,9

41 saylı Sumqayıt birinci seçki dairəsi - Hüseynova Hicran – 56,6

42 saylı Sumqayıt ikinci seçki dairəsi - Mirkişili Tahir – 52,3

43 saylı Sumqayıt üçüncü seçki dairəsi - Hacıyev Emin – 57

44 saylı Sumqayıt-Xızı seçki dairəsi - Məmmədli Müşfiq – 50,9

45 saylı Abşeron seçki dairəsi - Əsədov Oqtay - 63

46 saylı Şirvan seçki dairəsi - İltizam Yusifov – 50,7

47 saylı Mingəçevir seçki dairəsi - Mirzəzadə Aydın – 54,3

48 saylı Yevlax seçki dairəsi - Məmmədov İlham – 56,1

49 saylı Yevlax-Mingəçevir seçki dairəsi - Hüseynli Əli – 58,1

50 saylı Abşeron – Qobustan seçki dairəsi - Şahin Seyidzadə - 40,9

51 saylı Qusar seçki dairəsi - Badamov Azər – 55,2

52 saylı Quba seçki dairəsi - Vahid Əhmədov – 46,2

53 saylı Quba-Qusar seçki dairəsi - Rafailov Anatoli – 40,9

54 saylı Şabran-Siyəzən seçki dairəsi - Qurbanov Sadiq – 47

55 saylı Xaçmaz şəhər seçki dairəsi - Səlimov Eldəniz – 58,2

56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi - Sevil Mikayılova – 43,9

57 saylı Kürdəmir seçki dairəsi - Ağazadə Əminə - 55,2

58 saylı Hacıqabul-Kürdəmir seçki dairəsi - Rəfael Hüseynov – 48,6

59 saylı Salyan seçki dairəsi - Əhmədova Jalə - 51,5

60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi - Fəzail Ağamalı – 50,2

61 saylı Neftçala seçki dairəsi - Sabir Rüstəmxanlı – 38,2

62 saylı Saatlı seçki dairəsi - Əziz Ələkbərli – 44

63 saylı Sabirabad birinci seçki dairəsi - Cəfərov Kamal

64 saylı Sabirabad ikinci seçki dairəsi - Məmmədov Ramin 57,3

65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi - Əmiraslanov Əhliman 60

66 saylı Biləsuvar seçki dairəsi - Məhərrəmov Bəhruz – 48,4

67 saylı Cəlilabad şəhər seçki dairəsi - Həsənov Malik – 55,7

68 saylı Cəlilabad kənd seçki dairəsi - Nəsirov Elman - 47

69 saylı Cəlilabad-Masallı-Biləsuvar seçki dairəsi - Fəzail İbrahimli – 53,1

70 saylı Masallı şəhər seçki dairəsi - Məmmədov Məşhur – 56,9

71 saylı Masallı kənd seçki dairəsi - İsgəndərov Anar – 54,8

72 saylı Yardımlı-Masallı seçki dairəsi - Musa Qasımlı – 48,8

73 saylı Lənkəran şəhər seçki dairəsi - Rüfət Quliyev – 58,7

74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi - Rəcəbli Hadı – 54,

75 saylı Lənkəran-Masallı seçki dairəsi - Paşazadə Cavanşir

76 saylı Lənkəran-Astara seçki dairəsi - Əsgərov Ziyafət - 59

77 saylı Astara seçki dairəsi - Mahmudov Rəşad – 65,5

78 saylı Lerik seçki dairəsi - Məmmədov İqbal – 44,9

79 saylı İmişli seçki dairəsi - Razi Nurullayev - 49

80 saylı İmişli-Beyləqan seçki dairəsi - Çingiz Qənizadə - 55.1

81 saylı Beyləqan seçki dairəsi - İsmayılov Şahin – 59,8

82 saylı Ağcabədi seçki dairəsi - Rzayev Tahir – 61,6

83 saylı Ağcabədi-Füzuli seçki dairəsi - Aqil Abbas – 63,2

84 saylı Füzuli seçki dairəsi - Vüqar Bayramov – 55,6

85 saylı Şamaxı seçki dairəsi - Tamam Cəfərova – 52,1

86 saylı İsmayıllı seçki dairəsi - Novruzəli Aslanov - 47

87 saylı Ağsu-İsmayıllı seçki dairəsi - Tahir Kərimli – 46,2

88 saylı Göyçay seçki dairəsi - Sabir Hacıyev – 48,1

89 saylı Göyçay-Ağdaş seçki dairəsi - Əfəndiyev Məzahir – 55,7

90 saylı Ağdaş seçki dairəsi - Osmanov Cavid - 64,1

91 saylı Ucar seçki dairəsi - Həsən Ramil 52,2

92 saylı Zərdab-Ucar seçki dairəsi - Jalə Əliyeva – 56,4

93 saylı Bərdə şəhər seçki dairəsi - Fatma Yıldırım – 63,2

94 saylı Bərdə kənd seçki dairəsi - Zahid Oruc – 56,9

95 saylı Tərtər seçki dairəsi - Sahib Alıyev - 41

96 saylı Goranboy-Naftalan seçki dairəsi - Məmmədov Anar – 61,3

97 saylı Goranboy-Ağdam-Tərtər seçki dairəsi - Vəliyev Ağalar – 65,8

98 saylı Şəmkir şəhər seçki dairəsi - Qafarova Sahibə - 63,9

99 saylı Şəmkir kənd seçki dairəsi - Həsənov Nurlan - 63

100 saylı Şəmkir-Daşkəsən seçki dairəsi - Bayramov Kamran – 60,9

101 saylı Göygöl-Daşkəsən seçki dairəsi - Mirbəşir Elşad - 45

102 saylı Samux-Şəmkir seçki dairəsi - Səfərov Nizami – 62,8

103 saylı Gədəbəy seçki dairəsi - Hüseynova Sevinc – 58,9

104 saylı Gədəbəy-Tovuz seçki dairəsi - Arzu Nağıyev – 53,6

105 saylı Tovuz seçki dairəsi - Qənirə Paşayeva – 62,1

106 saylı Tovuz-Qazax-Ağstafa seçki dairəsi - Ülviyyə Ağayeva – 50,8

107 saylı Qazax seçki dairəsi - Seyidov Səməd – 65,7

108 saylı Ağstafa seçki dairəsi - Cəfərov Nizami - 58

109 saylı Balakən seçki dairəsi - Məhəməliyev Nəsib – 62,7

110 saylı Zaqatala seçki dairəsi - Elşən Musayev – 45,8

111 saylı Zaqatala-Balakən seçki dairəsi - Əliyeva Kamilə - 53,3

112 saylı Qax seçki dairəsi - Azər Kərimli – 51,6

113 saylı Şəki şəhər seçki dairəsi - İsgəndərov Vüqar - 55

114 saylı Şəki kənd birinci seçki dairəsi - Əli Məsimli – 46,6

115 saylı Şəki kənd ikinci seçki dairəsi - Cavanşir Feyziyev – 63,4

116 saylı Qəbələ seçki dairəsi - Fəttah Heydərov - 73

117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi - Naxçıvanlı Aqiyə - 67,1

118 saylı Ağdam şəhər seçki dairəsi - Bəxtiyar Əliyev - 61

119 saylı Ağdam kənd seçki dairəsi - Bəxtiyar Sadıqov – 61,7

120 saylı Cəbrayıl-Qubadlı seçki dairəsi - Məmmədov Ceyhun – 54,1

121 saylı Laçın seçki dairəsi - Abbaszadə Mahir – 54,8

122 saylı Xankəndi seçki dairəsi - Tural Gəncəliyev – 56,7

123 saylı Kəlbəcər seçki dairəsi - Məmmədov Aqil – 62,3

124 saylı Şuşa-Ağdam-Xocalı-Xocavənd seçki dairəsi - Məmmədov Elman – 57,1

125 saylı Zəngilan-Qubadlı seçki dairəsi - İsmayılov İmamverdi - 51 faiz.




Bölməyə aid digər xəbərlər
bütün xəbərlər
bütün xəbərlər
{sape_links}{sape_article}