Azərbaycan I Divizionunun təqvimi açıqlandı
Tarix: 21-08-2019 15:39 | Bölmə: İdman
Azərbaycan I Divizionunun təqvimi açıqlandı

Futbol üzrə Azərbaycan I Divizionunda 2019/2020 mövsümünün təqvimi açıqlanıb.

Reyting.az
Peşəkar Futbol Liqasının rəsmi saytına istinadən xəbər verir ki, çempionat avqustun 22-də başlayacaq. Sonuncu - XXVI tur mayın 7-də baş tutacaq.

Qeyd edək ki, I Divizionun 2019/2020–ci illər mövsümündə 13 komanda iştirak etdiyi üçün hər tur bir komanda istirahət edir.

I tur

22 avqust (cümə axşamı)

1. “Qaradağ Lökbatan” FK (Bakı) – “Sumqayıt”FK-2 (Sumqayıt)

2. “Neftçi”PFK-2 (Bakı) – “Keşlə” FK-2 (Bakı)

3. “Kəpəz” PFK (Gəncə) – MOİK (Bakı)

23 avqust (cümə)

4. “Zaqatala” PFK (Zaqatala) – “Sabah”FK-2 (Bakı)

5. “Zirə”FK-2 (Bakı) – “Ağsu” FK (Ağsu)

6. “Səbail”PFK-2 (Bakı) – “Turan Tovuz”PFK (Tovuz)

II tur

28 avqust (çərşənbə)

7. “Keşlə”-2 – “Kəpəz”

8. “Sumqayıt”-2 – “Neftçi”-2

9. “Turan Tovuz” – “Qaradağ Lökbatan”

29 avqust (cümə axşamı)

10. “Ağsu” – “Səbail”-2

11. “Sabah”-2 – “Zirə”-2

30 avqust (cümə)

12. “Qarabağ”-2 (Ağdam) – “Zaqatala”

6 sentyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi

Uels – Azərbaycan

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi

Azərbaycan U-21 – Slovakiya U-21

9 sentyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi

Azərbaycan – Xorvatiya

10 sentyabr

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi

Azərbaycan U-21 – Gürcüstan U-21

III tur

13 sentyabr (cümə)

13. “Kəpəz” – “Sumqayıt”-2

14. “Səbail”-2 – “Sabah”-2

15. MOİK – “Keşlə”-2

14 sentyabr (şənbə)

16.“Zirə”-2 – “Qarabağ”-2

17. “Neftçi”-2 – “Turan Tovuz”

18. “Qaradağ Lökbatan” – “Ağsu”

IV tur

19 sentyabr (cümə axşamı)

19. “Sumqayıt”-2 – MOİK

20. “Turan Tovuz” – “Kəpəz”

21. “Ağsu” – “Neftçi”-2

20 sentyabr (cümə)

22. “Sabah”-2 – “Qaradağ Lökbatan”

23. “Qarabağ”-2 – “Səbail”-2

24. “Zaqatala” – “Zirə”-2

23 sentyabr

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)

V tur

26 sentyabr (cümə axşamı)

25. “Səbail”-2 – “Zaqatala”

26. “Qaradağ Lökbatan” – “Qarabağ”-2

27. “Neftçi”-2 – “Sabah”-2

27 sentyabr (cümə)

28. “Kəpəz” – “Ağsu”

29. MOİK – “Turan Tovuz”

30. “Keşlə”-2 – “Sumqayıt”-2

VI tur

3 oktyabr (cümə axşamı)

31. “Turan Tovuz” – “Keşlə”-2

32. “Ağsu” – MOİK

33. “Sabah”-2 – “Kəpəz”

4 oktyabr (cümə)

34. “Qarabağ”-2 – “Neftçi”-2

35. “Zaqatala” – “Qaradağ Lökbatan”

36. “Zirə”-2 – “Səbail”-2

9 oktyabr

Yoldaşlıq görüşü

Bəhreyn – Azərbaycan

10 oktyabr

AVRO-2021–in seçmə oyunu

Fransa (U-21) – Azərbaycan (U-21)

13 oktyabr

AVRO-2020–nin seçmə oyunu

Macarıstan – Azərbaycan

15 oktyabr

AVRO-2021–in seçmə oyunu

Azərbaycan –U-21 – İsveçrə (U-21)

VII tur

18 oktyabr (cümə)

37. “Qaradağ Lökbatan” – “Zirə”-2

38. “Neftçi”-2 – “Zaqatala”

39. “Kəpəz” – “Qarabağ”-2

19 oktyabr (şənbə)

40. MOİK – “Sabah”-2

41. “Keşlə”-2 – “Ağsu”

42. “Sumqayıt”-2 – “Turan Tovuz”

VIII tur

24 oktyabr (cümə axşamı)

43.“Ağsu” – “Sumqayıt”-2

44. “Sabah”-2 – “Keşlə”-2

45. “Zaqatala” – “Kəpəz”

25 oktyabr (cümə)

46. “Qarabağ”-2 – MOİK

47. “Zirə”-2 – “Neftçi”-2

48. “Səbail”-2 – “Qaradağ Lökbatan”

28 oktyabr

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)

IX tur

31 oktyabr (cümə axşamı)

49. “Neftçi”-2 – “Səbail”-2

50. “Kəpəz” – “Zirə”-2

51. MOİK – “Zaqatala”

1 noyabr (cümə)

52. “Keşlə”-2 – “Qarabağ”-2

53. “Sumqayıt”-2 – “Sabah”-2

54. “Turan Tovuz” – “Ağsu”

X tur

7 noyabr (cümə axşamı)

55. “Sabah”-2 – “Turan Tovuz”

56. “Zaqatala” – “Keşlə”-2

57.“Zirə”-2 – MOİK

8 noyabr (cümə)

58. “Qarabağ”-2 – “Sumqayıt”-2

59. “Səbail”-2 – “Kəpəz”

60.“Qaradağ Lökbatan” – “Neftçi”-2

14 noyabr

AVRO-2021–in seçmə mərhələsi

Azərbaycan–U-21 – Lixtenşteyn–U-21

19 noyabr

AVRO-2020–nin seçmə mərhələsi

Slovakiya – Azərbaycan

XI tur

21 noyabr (cümə axşamı)

61. “Kəpəz” – “Qaradağ Lökbatan”

62. MOİK – “Səbail”-2

63. “Keşlə”-2 – “Zirə”-2

22 noyabr (cümə)

64. “Sumqayıt”-2 – “Zaqatala”

65. “Turan Tovuz” – “Qarabağ”-2

66. “Ağsu” – “Sabah”-2

XII tur

28 noyabr (cümə axşamı)

67. “Zaqatala” – “Turan Tovuz”

68. “Zirə”-2 – “Sumqayıt”-2

69. “Qaradağ Lökbatan” – MOİK

29 noyabr (cümə)

70. “Səbail”-2 – “Keşlə”-2

71. “Qarabağ”-2 – “Ağsu”

72. “Neftçi”-2 – “Kəpəz”

4 dekabr (çərşənbə)

Azərbaycan Kuboku, 1/8 final mərhələsi

XIII tur

9 dekabr (bazar ertəsi)

73. MOİK – “Neftçi”-2

74. “Keşlə”-2 – “Qaradağ Lökbatan”

75. “Sumqayıt”-2 – “Səbail”-2

76. “Turan Tovuz” – “Zirə”-2

77. “Ağsu” – “Zaqatala”

78. “Sabah”-2 – “Qarabağ”-2

15, 16 dekabr

Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, ilk oyunlar

19,20 dekabr

Azərbaycan Kubokunun ¼ final mərhələsi, cavab oyunlar

II Dövrə

XIV tur

2020–ci il

6 fevral (cümə axşamı)

79. “Sumqayıt”-2 – “Qaradağ Lökbatan”

80. “Keşlə”-2 – “Neftçi”-2

81. MOİK – “Kəpəz”

7 fevral (cümə)

82. “Sabah”-2 – “Zaqatala”

83. “Ağsu” – “Zirə”-2

84. “Turan Tovuz” – “Səbail”-2

XV tur

13 fevral (cümə axşamı)

85.“Kəpəz” – “Keşlə”-2

86. “Neftçi”-2 – “Sumqayıt”-2

87. “Qaradağ Lökbatan” – “Turan Tovuz”

14 fevral (cümə)

88. “Səbail”-2 – “Ağsu”

89. “Zirə”-2 – “Sabah”-2

90. “Zaqatala” – “Qarabağ”-2

XVI tur

20 fevral (cümə axşamı)

91.“Qarabağ”-2 – “Zirə”-2

92. “Sabah”-2 – “Səbail”-2

93. “Ağsu” – “Qaradağ Lökbatan”

21 fevral (cümə)

94. “Turan Tovuz” – “Neftçi”-2

95. “Sumqayıt”-2 – “Kəpəz”

96. “Keşlə”-2 – MOİK

XVII tur

27 fevral (cümə axşamı)

97. MOİK – “Sumqayıt”-2

98. “Kəpəz” – “Turan Tovuz”

99. “Neftçi”-2 – “Ağsu”

28 fevral (cümə)

100.“Qaradağ Lökbatan” – “Sabah”-2

101. “Səbail”-2 – “Qarabağ”-2

102. “Zirə”-2 – “Zaqatala”

XVIII tur

5 mart (cümə axşamı)

103. “Zaqatala” – “Səbail”-2

104. “Qarabağ”-2 – “Qaradağ Lökbatan”

105. “Sabah”-2 – “Neftçi”-2

6 mart (cümə)

106. “Ağsu” – “Kəpəz”

107. “Turan Tovuz” – MOİK

108. “Sumqayıt”-2 – “Keşlə”-2

9 mart

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)

XIX tur

12 mart (cümə axşamı)

109. “Keşlə”-2 – “Turan Tovuz”

110. MOİK – “Ağsu”

111. “Kəpəz” – “Sabah”-2

13 mart (cümə)

112. “Neftçi”-2 – “Qarabağ”-2

113. “Qaradağ Lökbatan” – “Zaqatala”

114. “Səbail”-2 – “Zirə”-2

XX tur

18 mart (çərşənbə)

115. “Zirə”-2 – “Qaradağ Lökbatan”

116. “Zaqatala” – “Neftçi”-2

117. “Qarabağ”-2 – “Kəpəz”

19 mart (cümə axşamı)

118. “Sabah”-2 – MOİK

119. “Ağsu” – “Keşlə”-2

120. “Turan Tovuz” – “Sumqayıt”-2

23–31 mart

Milli komandaları təlim–məşq və ya oyun günləri

XXI tur

2 aprel (cümə axşamı)

121. “Sumqayıt”-2 – “Ağsu”

122. “Keşlə”-2 – “Sabah”-2

123. MOİK – “Qarabağ”-2

3 aprel (cümə)

124. “Kəpəz” – “Zaqatala”

125. “Neftçi”-2 – “Zirə”-2

126. “Qaradağ Lökbatan” – “Səbail”-2

XXII tur

9 aprel (cümə axşamı)

127. “Səbail”-2 “Neftçi”-2

128. “Zirə”-2 – “Kəpəz”

129. “Zaqatala” – MOİK

10 aprel (cümə)

130.“Qarabağ”-2 – “Keşlə”-2

131. “Sabah”-2 – “Sumqayıt”-2

132. “Ağsu” – “Turan Tovuz”

13 aprel

(ehtiyat gün, bazar ertəsi)

XXIII tur

16 aprel (cümə axşamı)

133. “Turan Tovuz” – “Sabah”-2

134. “Sumqayıt”-2 – “Qarabağ”-2

135. “Keşlə”-2 – “Zaqatala”

17 aprel (cümə)

136. MOİK – “Zirə”-2

137. “Kəpəz” – “Səbail”-2

138. “Neftçi”-2 – “Qaradağ Lökbatan”

22 aprel

Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, ilk oyunlar

XXIV tur

23 aprel (cümə axşamı)

139. “Qaradağ Lökbatan” – “Kəpəz”

140. “Səbail”-2 – MOİK

141.“Zirə”-2 – “Keşlə”-2

24 aprel (cümə)

142. “Zaqatala” – “Sumqayıt”-2

143. “Qarabağ”-2 – “Turan Tovuz”

144. “Sabah”-2 – “Ağsu”

29 aprel

Azərbaycan Kubokunun ½ final mərhələsi, cavab oyunlar

XXV tur

1 may (cümə)

145. “Ağsu” – “Qarabağ”-2

146. “Turan Tovuz” – “Zaqatala”

147. “Sumqayıt”-2 – “Zirə”-2

148. “Keşlə”-2 – “Səbail”-2

149. MOİK – “Qaradağ Lökbatan”

150. “Kəpəz” – “Neftçi”-2

XXVI tur

7 may (cümə axşamı)

151. “Neftçi”-2 – MOİK

152. “Qaradağ Lökbatan” – “Keşlə”-2

153. “Səbail”-2 – “Sumqayıt”-2

154. “Zirə”-2 – “Turan Tovuz”

155. “Zaqatala” – “Ağsu”

156. “Qarabağ”-2 – “Sabah”-2

16 may

Azərbaycan Kubokunun finalıскачать dle 10.5фильмы бесплатно




Bölməyə aid digər xəbərlər
12-09-2019, 14:40 AFFA bəyanat yaydı

{sape_links}{sape_article}